BABA

Yazacaklarım benim özelimde yakın ortamımda gördüklerim.Geneli kapsamayabilir ben de genelleme nin yanlışa düşürdüğünü bilir ve yapmam..Benim yazımla hiç ilgisi olmayan yaşantılar da vardır,olabiliyor.Ben bugün bir videoda gördüğüm olay üzerine kendi yaşamımda gördüklerimi klavyeye döktüm.Kişisel bir bakıştır.

Benim izlenimim şudur.Evde,ailede çocuklar daha çok cıvıldaşmayı şakalaşmayı nazlanmayı anne ile yaparlar.Anne daha yumuşak gelir çocuğa..

Babalar daha bir sessizdir.Bir kenarda durup bu cıvıldaşmalerı mutlulukla izler.Baba evde sanki büyük bir çocukmş gibi dolanır.Gün gelir çocuğuna aldığı oyuncağı oynadığı olur.Çocuklara sabrı daha azdır.Hemen sonuç almak ister.Yapacaklarını ve süreçleri pek anlatmaz. Gün bir bisikletle çıkagelir vb. Anne hayallerinden yapacaklarına ne varsa ince ince anlatır.Çocuklar ona daha çok sokulur..

Fakat yaşamda gerçek karekterleri zor anlarda görürüz.

Baba zor bir an görünce değişir.Bir çocuk oyununda olduğu gibi hemen oyuna “EBE “olarak katılmayı ister ve oyunu değiştirir.”Takım”ı zor anlardan kurtarır.

Karakter ortaya koymak zor anlarda zor gün ve zamanlarda belli olur.O koca çocuklar da böyle zamanlarda büyür.Gözde ve gönülde..

Yüreğinde annelik ve babalık taşıyan karakter ortaya koyabilen anne ve babalara saygı ile..

Ersoyca.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.