KENDİNİ KULLANDIRMA.

İnsan deneye yanıla kendini korumayı öğrenir,bedelini çok acı ve gönül yakıcı olsa da..Biri ile tanışırsın.Yakınları ile kuramadığı yakınlığı sohbeti seninle kurar.İnsanca bir iletişim kurar.

Bunu fark eden yakınlar için fırsat oluşmuştur artık.Yeterli ya da doğru iletişim kuramadıkları kişiyi önemsediğini gösterme rolleri başlar.Sizi uzaklaştırmak için özel konuşmalar,kısıtlamalar vs ortaya konur.Senin üzerinden seni kullanarak prim yaparlar.

Bu tip insanlara fırsat vermemek için yakınlığı ayarlamak gerekir.Huzur kaçırmaya değmez.Üzerinden prim yapılması acı verir.Üzer.

Bir de bunun dışında şöyle bir durum oluyor.Kişi anlatır anlatır siz de nezaket gereği evet olabilir dersiniz kişi bunu X de böyle söyledi der ve kendi açıkça söyleyemediğini sen söylemişsin gibi söyler.Bu da dikkat edilmesi gereken bir iletişim dersidir..

Bu yüzden bazı yakınlıklardan,bu tip sohbetlerden uzak olmak gerekir.

Bir iletişim dersi de,

Birinin seni anladığını düşündüğünde, aynı duyguları yaşıyor hissettiğinde konuşmanın ve sohbetin ipini kaçırır insan.Yanlıştır.Kaçırma..Kimse kimsenin derdinde değildir.O kendi kafasındakini anlıyordur.Seni anladığını sanma..

Ersoy ca..

2 thoughts on “KENDİNİ KULLANDIRMA.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.