SAVAŞ

Bazı ülke yöneticileri Dünya da kendinden başka ülke, kendinden başka ulus ,kadın çocuk yokmuşcasına bu dünya onlara kalacakmış gibi birkaç günlük aylık zaman için bir başka ülkenin insanında ömür boyu sürecek travmayı göze alarak çatışma çıkarabiliyor.Nu kadar duyarsız olmalarını güç zehirlenmesine,kendilerini insan üstü görme saçmalığına bağlıyorum.Kendi çocuğu için istemediğini,kendi kadınları, yaşlıları için uygun görmediğini başkasına uygun görme başka türlü açıklamamaz.

Kışkırtan ,gaz verenler birdenbire yok oluyor ve akıl vermeye başlıyor.Olan savaşa giren devletin çocuğuna kadınına yaşlısına ekonomisine oluyor.

Öyleyse hiç bir devletin ,özelde insanın senin için birşey yapmayacağını,dara düşünce yalnız kalacağını bilip sadece kendine güvenip zor zamanlar için önlemini önceden alacaksın.

Bir kuş gibi olacaksın, elbette bir dala konacaksin fakat o dal kırılırsa kanadına güvenip kanadını güçlü tutacaksın..Zor günler için alternatifin olacak.Olacak ki kimse seni ezmeye yönetmeye kalkmasın.Bu durum devlet için daha yaşamsal fakat birey için de geçerli..

Zorda kalınca tutabileceğin tek el, diğer elin olur.

E.Selki 25.02.22 Cuma

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.