BAKIŞ DEĞİŞİYOR

İnsan yaşlandıkça geçmişte uzun zamanda kaybettiği fiziksel özellikleri çok hızlı kaybediyor.Buna karşılık bir günde çok uzun sürede elde edemeyeceğiniz deneyimi çok kısa sürede kazanıyorum.

Bu durumda öncelikler değişiyor.Doğru bulmadığınız insanların değişmesini beklemek istemiyorsunuz.Bunu beklemeye dayanamıysunuz.

Kimseye gereğinden fazla anlam yükleme,kimseye gereğinden fazla önem atfetme özelliğinizi yitiriyorsunuz.Ödünsüz olmaya ve bazı insanları yaşamınızdan çok kolay ve hızlı çıkarıyorsunuz.Boş laflara,kuru kalabalıklara,hemasete ve kalıplaşmış düşüncelere yaşamınızda yer olmuyor.

İstenilen öncelik ,sağlık,samimi ilişkiler ve huzur oluyor. Bu durumda da sevdiğiniz insanlar dışında kalan herşey ve diğer insanlar değerini yitiriyor.Varlığından bir güzellik görmediğiniz kişilerin yokluğu sizde bir anlam ifade etmiyor.

Zaman insan için hem dert yaratıyor hem de derman.Seçme hakkınız var.Zamanın değişimine ayak uyurursanız sizden yana ..Diretirseniz zamn bir değirmen gibi öğütüp atıyor.

Zamanın öğretilerini kullanmak gerekiyor.Önce akıl sonra da fiziksel sağlığınız için etrafınızı temizlemek gerekiyor..Bahar temizliğiyerine olgunluk temizliği..

ersoyselki tarafından yayımlandı

Emekli İlkokul öğretmeni. 1981-2020 Eğitimci.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: